کیفیت کاغذ

خدمات چاپ  و اختصاصی کردن سالنامه 1401

کیفیت چاپ سررسید 1401 به موارد زیر بستگی دارد که اگر رعایت نشود کیفیت چاپ سالنامه ایده‌آل نخواهد بود.

کاغذ مرغوب چاپ سررسید 1401:

بعضی تولید کنندگان به خاطر ارزان تمام شدن قیمت محصولات خود از کاغذهای ۶۰ گرمی استفاده می‌کنند.
در صورتی که بهترین گرماژ برای تولید سالنامه ۷۰ گرم ودر برخی موارد ۸۰ گرم میباشد.
این امر در کیفیت چاپ تاثیر دارد.
استفاده از کاغذهایی با مارک‌های متفرقه نیز در پایین بودن کیفیت چاپ سررسید 1401 اهمیت زیادی دارد.

ماشین چاپ

ماشین چاپ سررسید:

امروزه به دلیل پیشرفت صنعت چاپ بهتر است از ماشین‌های بروز برای چاپ سالنامه استفاده شود.
تولیدکنندگان خوب از ماشینهای چاپ ۴ رنگ برای چاپ سالنامه ها استفاده میکنند.
به این صورت که ۲ رنگ روی فرم و ۲ رنگ پشت فرم همزمان با هم چاپ شده که باعث می شود محصولات شما کیفیت بهتری از نظر چاپ داشته باشد
اما برخی از دستگاه های قدیمی تک رنگ استفاده میکنند.
در این موارد احتمال به وجود آمدن مشکلات چاپی زیاد است.
از جمله این مشکلات به ثابت نبودن محل چاپ بر روی کاغذ و جابه جایی خطوط و اعداد سالنامه می توان اشاره کرد.
این امر بر روی زیبایی سررسید بسیار تاثیر می‌گذارد.

کیفیت چاپ

مرکب:

یکی از مهمترین مواردی که در کیفیت چاپ سررسید1401 تاثیر دارد مرکب است.
استفاده از مرکب های نا مرغوب باعث می شود که تراکم رنگ ها در خطوط و اعداد شما کم شود که دراین حالت نقاط سفید زیادی در این مناطق دیده می شود.
از دیگر مشکلات استفاده از مرکب های نا مرغوب دیر خشک شدن آن است ( زنده بودن رنگ ) این امر باعث به وجود آمدن تغییراتی در رنگ دلخواه شما شده که برای سازمان ها و یا شرکت هایی که رنگ سازمانی به خصوصی دارند چندان خوشایند نیست.
دیده شد رنگ های اضافی در صفحه چاپ سررسید 1401 نیز یکی دیگر از مشکلات مرکب های نا مرغوب است که دلیل آن زنده بودن رنگ است.

اپراتور ماشین

اپراتور ماشین چاپ سررسید:

تکمیل کننده تمامی مواردی که در بالا ذکر شد یک اپراتور یا ماشینچی چاپ با تجربه است تا بتواند از امکانات موجود بهترین استفاده را ببرد.
اکثر مهارتهای به دست آمده در صنعت چاپ سررسید 1401 حاصل تجربه و زحمات کارکنان این بخش است.
به طوری که اکثر چاپخانه های حرفه ای هنگام تبلیغات به جای به رخ کشیدن ماشین آلات و امکانات خود بیشتر سعی دارند که تجربه و هنر نیروهای مجربشان را تبلیغ کنند.

چاپ سررسید

خدمات اختصاصی کردن سالنامه

برای اینکه بتوانید انتخاب بهتری برای خدمات سررسید داشته باشید لازم میدانیم که مطالب زیر را به دقت مطالعه کنید .

در این مطالب خدماتی را که برای اختصاصی کردن سالنامه خود نیاز دارید به طور کلی و کامل توضیح داده شده است لازم به ذکر است که در برخی از موارد اختصاصی کردن تیراژ سررسید در انتخاب خدمات مورد نظر شما تاثیر گذار است و برای سفارش حداقل 1000 جلد قابل اجرا میباشد البته در سفارشات کمتر از 1000 جلد هم قابل اجرا میباشد و لی قیمت 1000جلد محاسبه میشود  برای استفاده کاربردی و تاثیر گذار از فضای تبلیغاتی خود در سررسید و یا تقویم رومیزی میتوانید با مشاوران فروش تماس بگیرید

چاپ سررسید
چاپ سررسید

خدمات آرم در صفحات (چاپ لوگو در صفحات )

چاپ لوگو در صفحات یکی از موثرترین روشهای اختصاصی کردن سالنامه میباشد در این روش شما میتوانید لوگوی برند خود را در تمام صفحات سالنامه چاپ کنید (بارنگ دلخواه خودتان) در این روش مصرف کننده سالنامه به طور مکرر و در تمام روزهای سال لوگوی شما را میبیند این امر تاثیر زیادی در ارتباط شما با مخاطبانتان دارد فقط توجه داشته باشید که جا نمایی لوگو و اندازه لوگو شما نباید از نظر زیبایی و کارایی آسیبی به صفحات برساند معمولا در طراحی صفحات سالنامه فضاهای مشخص برای چاپ لوگو شما در نظر گرفته شده است که بهتر است از آن ها استفاده کنید لازم به ذکر است که خدمات چاپ لوگو در صفحات در تیراژ 1000 عدد به بالا برای شما امکان پذیر می باشد .

چاپ لوگو در بالای صفحه

در طراحی سررسید فضایی در بالای صفحات و در قسمت عطف کار برای درج نام و لوگوی برند شما در نظر گرفته شده است  که شما میتوانید از این فضا برای اختصاصی کردن صفحات با لوگوی برند خودتان است و شما میتوانید  از هر تعداد رنگ دلخواه برای چاپ لوگوی خود استفاده کنید بیشترین نوع چاپ لوگو در صفحات تک رنگ میباشد و هرچه تعداد رنگ اضافه شود هزینه چاپ لوگو شما بالاتر میرود

چاپ لوگو در وسط صفحه

در این روش لوگوی شما به صورت چاپ ترام (کم رنگ) در وسط صفحات با سایز بزرگتر چاپ می شود شما میتوانید رنگ این چاپ را انتخاب کنید اما به دلیل چاپ کم رنگ شاید خیلی به رنگ دلخواه خود نزدیک نباشد  مقدار درصد این رنگ را به تولید کننده واگذار کنید تا باعث از بین رفتن زیبایی صفحات سالنامه نشود زیرا اگر مقدار درصد  رنگ در این مدل بالا میباشد کاربرد سررسید را از بین میبرد و باعث میشود که سالنامه شما انتخاب مناسبی برای مصرف کننده نباشد معمولا این نوع چاپ لوگو به شما پیشنهاد نمی شود اما به در خواست مشتری قابل اجرا میباشد

چاپ سررسید

چاپ لوگو در پایین صفحه

برای چاپ لوگوی برند شما فضاهای در پایین سررسید وجود دارد که امکان چاپ را به شما میدهد اما این فضا به دلیل پایین بودن و اصطلاحاً جلوی چشم نبودن فضای مناسبی برای انجام این کار نمیباشد اما در برخی از موارد که سالنامه به صورت اختصاصی  طراحی میشود چاپ لوگو در پایین صفحات ظاهر زیبایی به صفحات می دهد و انتخاب مناسبی می تواند باشد در غیر اینصورت این فضا به شما پیشنهاد نمی شود .

لازم به ذکر است که در این خدمات فقط شما می توانید لوگوی خود را به صفحات سالنامه اضافه کنید (بارنگ دلخواه خودتان) و امکان حذف ویا جانمایی اعداد و مطالب درج شده در سالنامه را ندارید در صورت تمایل به انجام این امر شما می توانید سالنامه خود را به صورت اختصاصی و طبق سلیقه خودتان سفارش دهید.

چاپ سررسید
چاپ سررسید
انواع صحافی

خدمات چاپ لت گلاسه

به صفحاتی از جنس کاغذ گلاسه و یا تحریر که به صورت 4 رنگ چاپ می شود و ابتدای سررسید اضافه می شوند لت رنگی گفته میشود .

مطالب چاپ شده از طرف شرکت سفارش دهنده داده میشود در آن میتوانید اطلاعاتی را که میخواهید به مخاطبان خود انتقال دهید را جمع آوری کنید در تعداد صفحات مشخص به ابتدای سالنامه اضافه کنید .

مطالب درج شده در این صفحات نسبت به سلیقه افراد در شرکت ها متغیر میباشد شما میتوانید از این صفحات به عنوان تبریک سال نو ،کاتولوگ، نمونه محصولات، نمونه پروژه های انجام شده و طرح های درحال توسعه ،درباره ما ،تماس با ما و موارد گوناگون دیگر استفاده کنید .

هرچه در طراحی این صفحات هوشمندانه تر عمل کنید قطعاً بازخورد بهتری از این نوع تبلیغ خواهد داشت این صفحات تبلیغی از بیزنس شماست که در طول سال به همراه شخص مصرف کننده میباشد. پس در طراحی آن به نکات کلیدی و برنامه هایتان بیشتر دقت کنید مجموعه دموت میتواند شما را در طراحی صفحات لت همراهی کنند.

صفحات لت چند صفحه می باشد

تعداد این صفحات در شرکت های مختلف بسیار متفاوت است و این امر بستگی به مقدار اطلاعات شما دارد اما با در نظر گرفتن کیفیت چاپ و صحافی این لت ها بهتر است از صفحات 2،4،8،12،16،24،32 استفاده شود زیرا در این تعدادصفحات  ضریب مصرفی کاغذ شما رعایت شده و امکان تعغیر این صفحات وجود ندارد.

به طور مثال اگر اطلاعات تبلیغاتی شما 10 صفحه باشد قابل اجرا نیست و یا با کیفیت مطلوبی قابل اجرا نیست شما میتوانید این اطلاعات را به12 صفحه افزایش و یا 8صفحه کاهش دهید که از کیفیت مطلوب برخوردار میباشد .

برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد این موارد میتوانید با کارشناسان فروش سالنامه دموت در تماس می باشد.

نحوه اضافه کردن لت ها به سالنامه

این امر به نوع صحافی سررسید شما بستگی دارد در سررسید های که با صحافی فنری انجام میشود و به این صورت که بعد از مرحله پانچ شدن و فنر انداختن به ابتدای سالنامه اضافه شود.

فقط کافی است به نکاتی که در قسمت طراحی این صفحات به شما داده شده است رعایت کنید.

اما در صحافی دوختی اضافه کردن لت ها به تعداد صفحات و تیراژ شما بستگی دارد که به سررسید دوخته شود و یا با چسب چسبانده شود که در هر دو مورد اگر اصولی و حرفه ای انجام شود  هیچ مشکلی برای کار شما به وجود نمی آید اما اگر این اتفاق درست انجام نشود ظاهر بسیار بدی به سالنامه داده وباعث میشود که این اوراق از سررسید جدا شده و باعث پاره شدن آن شود.

به طور مثال لت های 2 صفحه و 4 صفحه قابلیت دوخته شدن به سالنامه را ندارد اما لت های 8 صفحه به بالا حتما باید به سررسید دوخته شود در غیر اینصورت به هیچ عنوان از نظر کیفیت قابل قبول نیست .

لازم به ذکر است به شما این اطمینان را بدهیم که مجموعه دموت با استفاده از امکانات به رور و اتوماتیک این فرایند را به صورت حرفه ای و با کیفیت انجام میدهد فقط کافیست که هنگام طراحی صفحات خود از متخصصان طراحی این مجموعه مشاوره بگیرید .

توچه داشته باشید که برخی تولید کنندگان سالنامه لت های 8 صفحه به بالا را به صفحات ابتدایی سالنامه نمیدوزند که این اتفاق از نظر زیبایی و کیفیت بسیار نامطلوب است حتما در نظر داشته باشید  که این لت ها حتما به سالنامه شما دوخته شوند تا از نظر کیفیت قابل قبول باشد ( البته به غیر از لت های 2و4 صفحه که در آنها امکان دوخته شدن میسر نمی باشد ).

چاپ سررسید
چاپ سررسید

آستر بدرقه اختصاصی

به کاغذ متصل کننده مغزی سالنامه به جلد سالنامه آستر بدرقه گفته می شود که هم در ابتدا و هم در انتهای سالنامه از آن استفاده میشود که گرماژ این کاغذ در کیفیت سالنامه بسیار تاثیر گذار است گرماژ این کاغذ حتما باید از 120گرم به بالا باشد که افزایش گرماژ  آن بستگی به تعداد صفحات سررسید یا کتاب دارد هرچه تعداد این صفحات بیشتر باشد ضخامت آستر بدرقه هم بیشتر میشود ولی در سالنامه ها معمولا از گرماژ 120 تا 160 گرم استفاده میشود که کیفیت مطلوبی دارد

در سالنامه های بی کیفیت ومتفرقه که در بازار وجود دارد معمولا از گرماژ پایین تری استفاده می کنند که این امر سبب پاره شدن این سالنامه در طول سال میشود .

نحوه اختصاصی کردن آستر بدرقه به صورتی است که شما میتوانید به چند روش آستر بدرقه خود را اختصاصی کنید یکی از این روشها به این صورت است که طرح لوگوی خود را با رنگ دلخواه خود در فضای آستر بدرقه اجرا کنید این طرح میتواند از تک رنگ تا چهار رنگ اجرا شود که هر کدام هزینه مربوط خود را دارد. روش دیگر به این صورت است که شما می توانید متناسب با رنگ جلد یا موارد دیگر رنگ این کاغذ و جنس آن را تعغییر دهید .که این اتفاق هم می تواند به کمک چاپ انجام شود (کاغذ آستر بدرقه بارنگ دلخواه شما به صورت تمپلات چاپ می شود) و هم می توانید از کاغذ های فانتزی با رنگ اورجینال موجود در بازار استفاده کنید که در این روش قابلیت تغییر دادن رنگ سررسید و روشن کردن رنگ را ندارید ولی بافت روی کاغذ زیباتر است .

یکی از مهمترین وحساس ترین قسمت ها در امر تولید سالنامه در صحافی چسباندن آستر بدرقه روی فرم اول و آخر است .به دلیل اینکه این فرم ها محل اتصال مغزی سررسید به جلد میباشد حتما باید مقدار مصرف چسب و نوع چسب بسیار متناسب انتخاب شود. برخی از تولید کنندگان چسباندن آستر رابا دست انجام میدهند که این کار قطعا یکنواخت ویکدست صورت نمیگیرد و در برخی موارد یا چسب زده نمی شود که باعث جدا شدن سررسید از جلد میشود . مجموعه دموت این کار را با دستگاه های اتوماتیک انجام می دهد که این امر سبب شده که مقدار چسب مصرفی به صورت کافی و یکنواخت توسط دستگاه به روی آستر و فرم ریخته شود .که باعث بالا رفتن سرعت دقت و کیفیت در این فرآیند میشود . استفاده از کاغذ های گلاسه برای چاپ آستر بدرقه به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود لذا استفاده از کاغذ های تحریر مناسب کیفیت کار شما را تضمین میکنند .

چاپ سررسید

روبان اختصاصی

برای مشخص کردن صفحات خاص و یا روزهای سال در سالنامه از یک نوار پارچه ای از جنس ساتن استفاده میشود که به آن روبان گفته میشود که معمولا برای استفاده عمومی آن از رنگ های خنثی استفاده شده که عامه پسند هم باشند .

تعداد این روبان در سالنامه ها به درخواست مشتری تا 2 عدد هم قابل افزایش میباشد اما معمولا سالنامه ها  با یک عدد روبان تولید می شود که برای اختصاصی کردن آن به 3 روش میتوان عمل کرد .

روش اول : شما می توانید با انتخاب رنگ جلد مورد نظر رنگ روبان خود را هم تعغییر دهید که با توجه به تولید بیش از 50 رنگ چرم و گالینگور در سالنامه دموت سفارشات بالای 1000 جلد می  توانید از این روش استفاده کنید نکته قابل توجه این است که برای انتخاب این روش حتما تمامی جلد های شما باید از یک رنگ چرم یا گالینگور تولید شده باشد .

روش دوم : در روش یک می توان لوگوی شما را به روی ربان چاپ کنیم که در این روش معمولا سایز روبان 7 میلی متر انتخاب می شود که لوگوی شما وضوح بهتری به روی روبان داشته باشد .

در مورد روبان بافتی نیز می توان لوگوی شما را به صورت بافت (تاروپود) به روی روبان اجرا کرد (نیم سانتی) این روش کیفیت بالایی دارد و برای سفارشات کمتر از 1000 جلد قابلیت اجرا ندارد .

چاپ سررسید

روش سوم خدمات پلاک روبان

در این روش شما می توانید پلاک استیل کوچکی که آرم و لوگوی برندتان با لیزر بر روی آن حکاکی شده است را به روبان وصل کنید که مصرف کننده هنگام استفاده از روبان سالنامه از پلاک استیل استفاده کنید .این روش جزو محبوب ترین و موثرترین نوع اختصاصی کردن روبان است .

این روش برای تعداد سررسید با تعداد بیشتر از 500 جلد قابل اجرا می باشد و هزینه بیشتری نسبت به 2 مدل قبل دارد .

چاپ سررسید

خدمات پلاک استیل

برای اختصاصی کردن جلد سالنامه می توانید از پلاک استیل با ابعاد و رنگ های مختلف استفاده کنید به این صورت که لوگو و نام برند خود را می توانید به کمک لیزر برروی پلاک حک کنید و آن را در محل مورد نظر برروی سالنامه بچسبانید . اندازه این پلاک هم در سایز مربع و هم سایز مستطیل و گرد در رنگ های نقره ای ،دودی و طلایی تولید می شود انتخاب هرکدام از این موارد کاملاً سلیقه ای است و در کیفیت آن هیچ تفاوتی وجود ندارد و برای انتخاب پلاک مناسب به طرح لوگو و برند خود بهتر است که با کارشناسان طراحی و فروش سالنامه دموت مشورت کنید .

چاپ سررسید

خدمات لیزر

در این روش طرح لوگوی شما به صورت مستقیم با دستگاه لیزر  بر روی جلد حک می شود این روش برروی تمام جلد ها قابلیت اجرا ندارد زیرا بعد از لیزر باعث سوخته شدن جنس جلد شما شده است و این اتفاق نمای جلد سررسید را از بین می برد  اما در اغلب جلد ها قابل اجرا است و شکل ظاهری بسیار زیبایی دارد . حتما زمان سفارش از واحد فروش سالنامه دموت در مورد این اتفاق مشاوره بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

انواع جلد سالنامه

خدمات داغکوب :

برای استفاده از خدمات داغکوب نیاز به ساخت کلیشه فلزی داریم  که با ساخت آن میتوانیم لوگوی شما را برروی جلد اجرا کنیم اما برای این کار حتما باید جلد سالنامه از جنس ترمو ساخته شده باشد که در برابر حرارت و فشار واکنش نشان دهد در این روش کلیشه ساخته شده را به دستگاه داغکوب می چسبانیم و حرارت می دهیم .بعد از داغ شدن با فشار بالا کلیشه وصل شده را برروی جلد حک میکنیم به اینصورت لوگوی شما نمایان میشود .

جنس ترمو مخصوص خدمات داغکوب می باشد زیرا بعد از وارد کردن فشار و حرارت تغییر رنگ پیدا کرده و نمای زیبایی به شما می دهد این اتفاق در سایر پوشش های جلد (چرم،گالینگو،سلفون ) امکان پذیر نیست .

انواع جلد سالنامه

خدمات طلاکوب :

روش اجرای طلاکوب هم شبیه اجرای داغکوب است با این تفاوت که پایین کلیشه بسته شده و جلد سالنامه یک فویل طلایی یا نقره ای قرار می دهیم که وجود این فویل باعث می شود که طرح کلیشه باعث حک شدن فویل طلایی یا نقره ای برروی جلد شود و لوگوی شما نماین شود .خدمات طلاکوب  معمولاً برروی همه کالا ها قابل اجرا است اما بیشتر برای تبلیغات بر روی پایه های رومیزی استفاده می شود این خدمات در رنگ های  طلایی ، نقره ای ، مشکی  و …  قابل اجرا است که با سلیقه مشتری قابل تغییر می باشد.

لب طلا کردن سررسید :

در مجموعه دموت این امکان وجود دارد که بتوانید لبه کاغذ را با ورق های طلایی اورجینال تزیین کنید این خدمات  به سالنامه شما را شکل ظاهری بسیار زیبا و لاکچری می دهد  وباعث وجه تمایز سالنامه شما با دیگر سالنامه هاست این خدمات بسیار حساس و تخصصی اجرا می شود اگر قصد انجام چنین خدماتی را دارید حتما نمونه های انجام شده توسط پیمانکار خود را مشاهده کنید .  برخی از تولید کنندگان برای طلایی کردن لبه های کاغذ از اسپری های رنگ طلایی استفاده میکنند که باعث چسبندگی کاغذ و تغییر رنگ آن به مرور زمان می شود .

لطفاً برای انتخاب خدمات لب طلا از تولید کنندگان سررسید نمونه محصول آنها را با محصولات ما مقایسه کنید .