انواع صحافی سررسید 1400

در ادامه قصد داریم شما را با انواع صحافی سررسید 1400 آشنا کنیم تا بتوانید اصلاعات مورد نیاز درباره صحافی در سررسید را کسب کنید و در خرید خود مطمئن تر عمل کنید. در مجموعه دموت بر اساس سررسید های مختلف صحافی های متفاوتی موجود است که بر اساس ویژگی های هرکدام صورت میگیرد. برای مشاهده سررسید 1400 میتوانید از محصولات ما دیدن کنید.

انواع صحافی سررسید/ خرید سررسید 1400/سفارشی سازی سررسید1400/ تقویم 1400

به فن تنظیم کردن اوراق و به ترتیب قرار دادن روزهای سال بین جلد صحافی گفته میشود .
این کار با روشهای مختلفی قابل اجرا میباشد که به صورت مختصر و کاربردی برای شما توضیح داده شدهاست.

تمامی مواردی که در ادامه ذکر می شود در صحافی سررسید 1400 انجام خواهد شد.

صحافی دوختی سررسید

صحافی دوختی جزء قدیمی ترین یا شاید اولین نوع صحافی میباشد که در این روش اوراق بعد از تا شدن به فرم های 8 یا 16 صفحه تبدیل شده و با استفاده از دستگاه ته دوزی به هم دوخته میشوند سپس با استفاده از چسب صحافی تمامی فرم ها به هم چسبانده میشوند.

در این نوع صحافی استقامت سالنامه بسیار بالا میباشد.

توجه ⇐ اگر میخواهید که صفحات سالنامه به راحتی باز شوند حتما باید از چسب سرد استفاده کرد در غیر اینصورت اگر از چسب گرم استفاده شود برای باز نگه داشتن صفحات سالنامه خود دچار مشکل میشوید لذا از پیمانکار خود بخواهید که حتما از چسب سرد استفاده کند به جز موارد خاص.

توجه⇐ سالنامه شما باید نفیس باشد.
انجام تمامی این مراحل نیاز به تجربه و تخصص بالا دارد که خوشبختانه در مجموعه دموت میتوانید شاهد اجرای تمامی مراحل کار خود به صورت حضوری باشید
برای مشاهده توانایی مجموعه دموت به قسمت امکانات صحافی مراجعه کنید.

صحافی فنری

در صحافی فنری بعد از تا و ترتیب شدن , انتهای سالنامه برش خورده و فرم ها به صورت تک برگ در می آیند .
سپس با دستگاه پانچ و فنر صحافی شده و داخل جلد قرار میگیرند که این نوع صحافی نیز از دوام و کیفیت بالایی برخوردار است.

توجه ⇐ استفاده از این نوع صحافی در تمامی قطع ها قابل اجراست و برای زیبا تر شدن کار باید از فنر با کیفیت و سایز مناسب با قطر سررسید استفاده کرد که باعث ورق زدن راحت کاغذها میشود.

توجه ⇐ مجموعه دموت جزء یکی از بهترین و بروزترین کارگاه های صحافی فنری در ایران میباشد و به دلیل استفاده از ماشین آلات تمام اتوماتیک حتی یک برگ هم از سالنامه شما به برگه های دیگر نمیچسبد.
در صورتی که سررسید فنری سفارش میدهید از تولیدکننده خود بخواهید که هنگام پانچ ( سوراخ کردن ) اوراق سالنامه به هم نچسبد تا سالنامه شما به راحتی ورق بخورد.

صحافی چسب گرم

در این نوع صحافی بعد از عمل تا و ترتیب , فرم ها مستقیم داخل دستگاه چسب گرم رفته و به هم چسبیده میشوند .
این روش بیشتر برای صحافی دفاتر مدرسه , کتاب و … استفاده میشود و برای سررسید مناسب نیست. اگر از این روش برای صحافی سررسید شما استفاده شود احتمالا برای نوشتن داخل صفحات سررسید به مشکل بر میخورید که برای مصرف کننده چندان خوشایند نیست.

توجه ⇐ استفاده از این روش برای سررسیدهایی با قطع پالتویی و جیبی بلامانع میباشد زیرا به دلیل کوچک بودن سایز از آنها برای یادداشت کردن امور روزانه استفاده نمیشود.
سعی کنید سالنامه های پالتویی و جیبی خود را به صورت صحافی فنری سفارش دهید.

صحافی کلاسوری

در این روش بعد از سوراخ شدن اوراق سالنامه , آنها را درون قفل کلاسوری فلزی که داخل جلد سررسید قرار دارد میگذارند .
اختصاصی کردن سررسید بعد از صحافی در این روش امکان پذیر است.

توجه ⇐ سررسیدهای کلاسوری نسبت به سالنامه های دیگر قیمت بالاتری دارند اما به دلیل استفاده نکردن از چسب صحافی در مراحل تولید , عمر استفاده از آنها از یکسال بیشتر است به صورتی که بعد از جابه جا کردن سررسیدهای نو با کهنه مجددا میتوان از آن استفاده کرد.

به طور کلی صحافی یک هنر است

در بالا توضیحات مختصری در مورد انواع صحافی سالنامه به شما ارائه شد اما علی رغم توضیحات داده شده این کار بسیار سخت وحساس است و حتما نیاز به تخصص کافی , تجربه بالا و ابزار مدرن دارد.
در مجموع به شما اطمینان میدهیم که تمام مراحل صحافی سالنامه شما در داخل مجموعه دموت و با نظارت و تلاش افراد متخصص و با تجربه انجام شده و این مجموعه افتخار ارائه بهترین خدمات به شما را دارد.

امیدواریم اطلاعات ذکر شده برای شما پرکاربرد باشد. شما عزیزان میتوانید از دیگر محصولات دموت همچون تفویم رومیزی ، ست مدیریتی ، دفترچه یادداشت و … دیدن فرمایید.